Сынып 6 «А» |
Күні 22.12.2016ж
|
Мұғалім: Шагирова Ж.С. | |||
Сабақтың тақырыбы: |
Балдырлар бөлімдері. Біржасушалы және көпжасушалы балдырлардың жалпы сипаттамасы
| ||||
Мақсаты: |
Балдырлар бөлімдерінің негізгі ерекшеліктерін оқып,біліп құрылысын салыстырады,тіршілік ортасын анықтайды
| ||||
Күтілетін нәтижелер: |
1.Біржасушалы және көпжасушалы балдырларды ажыратып айта алады . 2.Балдырлар бөлімдерінің негізгі ерекшеліктерін сипаттап айта алады,сыртқы құрылысын зерттейді және салыстырады,тіршілік ортасын анықтай алады
| ||||
Керекті жабдықтар: |
6сынып. Қ.Қайым, Р. Сәтімбеков Алматы «Атамұра»2015 Стикерлер,маркер,постер, рефлексия парақтары | ||||
Қолданылатын әдістер: |
1.«Түстерді тандау» ойыны 2. «Ассоциация» 3. «ДЖИГСО» әдісі 4.Шығармашылық жұмыс. Постер қорғау. Формативті бағалау. 5.АКТ-ны пайдалану 6.Кері байланыс
| ||||
Сабақтың барысы:
| |||||
Сабақтың кезеңдері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушылардың іс-әрекеті
|
Уақыт
| ||
Ұйымдастыру «Қызығушыл ықты ояту» |
Сәлемдесу,түгендеу, психологиялық дайындық,ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырамын |
Оқушылар стикердің астында жазылған жұп болып отырады. |
2мин | ||
Сабақта қолданылатын әдістермен таныстыру |
Оқушылар әдістермен танысады |
| |||
| |||||
Білу |
Сұрақтар қоямын, жаңа сабақ сабақтастығын ұштастырады |
Оқушылардың ойлау,есте сақтау қабылеті артады Оқушылар «ассоциация» құру арқылы сабақтың мақсатын қояды
|
5мин | ||
Түсіну |
Жаңа тақырыпқа аздап мағлұмат беремін Балдырлар бейнероликті көрсету арқылы тақыпыпты ашуға мағлұмат алады Әр жұпқа тақырыпты бөліп беремін |
І –жұп. Біржасушалы балдырлар ІІ-жұп. Көпжасушалы балдырлар Оқушы мәліметпен танысады оқып шығады, түсінеді,жеке,жұппен талдайды. Постер қорғайды
|
10-13мин | ||
Қолдану |
Тақырыптан түсінгенін жылдам орындауға тапсырма таратамын:
|
Жеке, жұппен тапсырманы қолданып,жауап береді |
4-5мин | ||
Талдау |
Әр жұпқа білімдерін дамыту үшін күрделірек тапсырма таратыпберемін.тапсырманы орындау барысында оқушылардың ойлау қабілеті, тіл байлығы өседі,таланттары байқалады
|
өз тобына алған тапсырмаларды орындауға жеке, жұппен,топпен талдап талқылайды,жауап береді, тапсырманы спикерде қорғайды.Әр топ екі жұлдыз, бір тілектерін айтады |
7мин | ||
Сергіту сәті «Бейнефильм» Көрсету
|
Оқушылар бойларын сергітіп алады |
3мин | |||
Жинақтау |
Алған білім жинақтайды. 7 сұрақ тақырыпты сараптауға беремін тест әр қайсысына
|
Тақырыпты жинақтауға тест жұмысын орындайды,өздері бір-бірлерін тексереді |
5мин | ||
Бағалау |
«Балдырлар жайлы не?» білдім» өз ойларын айтқызу |
Өз ойларын жеке жазу, жұпта талқылау, ең үздігін ортаға шығару.
|
3мин | ||
«Табыс ағашы» Сабақтан алған әсерлерін қорытындылап,бағалайды Жоғары- түсіндім Ортасы- жартылай түсіндім Төмені- түсінбедім |
Өзіндік, жеке, жұппен бағалау |
2мин | |||
Үйге тапсырма |
Оқулықтан тақырыпты 105-108 бб.оқу, кестені толтыру
|
Тақырыптан қажетті сөздерді жазып алу, кестені дәптерге орындау |
1мин | ||